Hlavní obsah
 

V Turíně hořela historická konírna ze seznamu UNESCO

Plameny zachvátily v pondělí kolem 7:30 hodin v Turíně historickou konírnu Cavallerizza Reale, která je zapsána na seznamu památek UNESCO. Na místě s ohněm bojovalo pět hasičských jednotek, především se snažily zabránit rozšíření ohně na další objekty v historické části města, píše deník Corriere della Sera.

 
V Turíně hořela historická konírna ze seznamu UNESCO

Zhruba po třech hodinách se podařilo oheň zkrotit, ovšem střecha barokního klenotu se už propadla. Celkový rozsah poškození budovy zatím není znám.

Zřejmě začalo hořet v té části bývalých stájí, která se využívá jako sklad. List La Stampa napsal, že místo je obydlené squattery.

„Bolí to, když vidím historickou budovu v plamenech. Musí se vyšetřit příčina požáru a musíme tuto velmi důležitou stavbu vrátit zpět do města,“ uvedla starostka Chiara Appendinová. Město už zpracovávalo podklady na opravu stavby.

Hasiči bojovali s plameny tři hodiny.

Foto: Alessandro Di Marco, ČTK/AP

Cavallerizza Reale se nachází v historickém centru Turína. Je součástí sítě paláců postavených pro vládnoucí rodinu Savojských v průběhu 17. a 18. století, které jsou zapsané na seznamu památek světového kulturního dědictví UNESCO.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků