Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: , Novinky

V případu zotročování Čechů obvinily britské úřady dalších šest lidí

Britské úřady obvinily dalších šest lidí v rámci rozsáhlého případu obchodování s lidmi a moderního otrokářství, jehož oběti pocházely z Česka. Informovala o tom ve čtvrtek policie jihoanglického hrabství Kent. Již na jaře byli v souvislosti s touto kauzou obviněni dva Češi.

Ilustrační foto Foto: , Novinky
V případu zotročování Čechů obvinily britské úřady dalších šest lidí

Mezi obviněnými je pět mužů ve věku 22 až 58 let a 26letá žena. Čtyři z nich měli bydliště v přístavním městě Dover, další dva v nedalekém Folkestone. Příjmení dvou z mužů se shoduje, obviněná žena má zase příjmení stejné jako jeden z dříve obviněných Čechů.

Policie však nepotvrdila, zda jsou v nějakém příbuzenském vztahu, ani nezveřejnila podrobnosti o národnosti ve čtvrtek obviněných osob.

Před soudem by skupina měla stanout 28. listopadu.

Otec a syn

Předchozími obviněnými Čechy jsou otec a syn. Policie při jarní razii, kdy byli tito dva zadrženi v Doveru, osvobodili 12 lidí pocházejících z Česka, které podezřelí podle úřadů zotročovali.

Podle britské policie patří obchodování s lidmi a moderní otrokářství k nejrychleji rostoucím oblastem mezinárodního zločinu. Pachatelé často lákají své oběti do Británie na vidinu snadného a vysokého výdělku a pak je zbaví svobody a mají z nich sami velké příjmy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků