Hlavní obsah
Vyšetřovatelé u útočníkova auta Foto: Gonzalo Fuentes, Reuters

V Paříži zaútočil islamista na policii s plynovou bombou v autě

Do policejní dodávky na pařížské třídě Champs-Élysées nabouralo auto s plynovou bombou, které vzápětí začalo hořet. Řidiče ozbrojeného pistolí policie zneškodnila. Oznámil to francouzský ministr vnitra Gérard Collomb. Podle úřadů byl útočník sledovaný islamistický radikál s francouzským občanstvím.

Vyšetřovatelé u útočníkova auta Foto: Gonzalo Fuentes, Reuters
V Paříži zaútočil islamista na policii s plynovou bombou v autě

Incident, který policie vyšetřuje jako teroristický čin, se podle serveru listu Libération udál zhruba 300 metrů od Velkého paláce.

Redaktor novin Eric Favereau, který tudy projížděl, uvedl, že se na místo hned sjelo množství policistů. Osobní vůz, který do policejní dodávky vjel, hořel. Některá svědectví z místa hovořila také o explozi.

Policisté na uzavřené pařížské třídě Champs Elysées

Foto: Gonzalo Fuentes, Reuters

Policisté auto uhasili a z vozu vytáhli řidiče. Později úřady uvedly, že zahynul při pokusu o útěk. Na fotografii agentury Reuters z místa je vidět muž ležící bez hnutí na zádech na zemi.

V jeho autě byla také nalezena automatická puška a plynová bomba.

Policejní experti u těla útočníka v Paříži

Foto: Gonzalo Fuentes , Reuters

Policie oznámila, že situace je pod kontrolou, a při incidentu podle ní nebyl nikdo další zraněn.

Motiv útočníka nebyl oznámen, má ale jít o 31letého Francouze, který byl sledován kvůli své radikální islamistické činnosti.

Paříž a Francie v uplynulých letech zažila řadu podobných útoků vedených islamistickými radikály a v zemi kvůli nim v platí výjimečný stav.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků