Hlavní obsah
Záchranáři při středečním zásahu v Nízkých Tatrách Foto: Horská záchranná služba

V Nízkých Tatrách zasáhl blesk skupinu slovenských turistů

Skupinu slovenských turistů v Nízkých Tatrách zasáhl ve středu odpoledne pod sedlem Príslop blesk. Horská záchranná služba (HZS) na svém webu informovala, že jednoho muže museli oživovat.

Záchranáři při středečním zásahu v Nízkých Tatrách Foto: Horská záchranná služba
V Nízkých Tatrách zasáhl blesk skupinu slovenských turistů

Ostatní turisté okamžitě požádali horské záchranáře o pomoc. „Jeden turista zůstal ležet na zemi v bezvědomí se zástavou krevního oběhu. Ostatní turisté zahájili resuscitaci a podařilo se jim obnovit jeho životní funkce,“ uvedl web HZS.

Po zásahu bleskem utrpěl popáleniny ramene, hrudníku, břicha a dolních končetin. Další tři turisté utrpěli popáleniny na dolních končetinách.

„O součinnost byli požádání letečtí záchranáři z Banské Bystrice. Vrtulník spustil pomocí navijáku lékaře, který vážně zraněnému muži poskytl pomoc. Poté vyzvedl turistu i lékaře pomoci navijáku na palubu a převezl zraněného do banskobystrické nemocnice,“ uvedli záchranáři.

Na místě zasahoval i vrtulník

Foto: Horská záchranná služba

Ke skupině mezitím dorazili pěšky horští záchranáři, kteří ošetřili další tři turisty. „Terénním vozidlem je odvezli do Krpačova, kde byli ubytováni. Na doporučení záchranářů pak individuálně pokračovali do nemocnice,“ konstatoval web HZS.

Minulý čtvrtek zabil blesk čtyři lidi na polské straně Západních Tater, mezi nimi i dvě děti. Zraněno bylo několik desítek lidí. Ve stejný den zahynul na slovenské straně Západních Tater český turista, kterého smetla tlaková vlna po blesku do údolí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků