Hlavní obsah

V Německu zadrželi Syřana, měl hotové plány na útok „Satanovou matkou”

Německá policie zatkla ve Schwerinu devatenáctiletého Syřana Jamina A. podezřelého z přípravy bombového útoku. Nejvyšší státní zastupitelství oznámilo, že už měl hotové plány útoku výbušninami a zřejmě vybrána i konkrétní místa. Podle týdeníku Der Spiegel měl použít výbušninu, které se přezdívá Satanova matka.

V Německu zadrželi Syřana, měl hotové plány na útok „Satanovou matkou”

Devatenáctiletý Syřan byl zadržen v úterý brzo ráno při zásahu speciálních policejních sil a kriminální policie. Byl prohledán jeho byt i ještě další byty osob, které „ale nejsou podezřelé“. Byty byly prohledány u Schwerinu v Meklenbursku-Předním Pomořansku a také v Hamburku.

Podle generální prokuratury v Karlsruhe bylo podezření „důvodné“. „Islamisticky motivovaný útok vysoce brizantními výbušninami v Německu už byl naplánovaný a připravený,“ uvedla prokuratura.

Podle dosavadních zjištění se Jaman A. nejpozději v červenci rozhodl zaútočit výbušninami s cílem zabíjet lidi. Kvůli tomu si na internetu koupil příslušné chemikálie a další věci nutné pro výrobu výbušného zařízení.

Podle zdrojů týdeníku Der Spiegel mělo jít o triacenton triperoxid (TATP), jaký použili atentátníci v Paříži i v Bruselu. Této vysoce explozivní látce se přezdívá Satanova matka.V bytě Jamina A.se našlo ředidlo, speciální odměrky, baterie nebo teploměr. Syřan, kterému přišla na stopu civilní kontrarozvědka, byl v posledních dnech sledován 24 hodin denně.

Zatím se prošetřuje, zda měl atentátník už vybrané jedno konkrétní místo útoku. Podle prokuratury zatím nic nenaznačuje tomu, že by byl členem nějaké teroristické skupiny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků