Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

V Německu rozbili rozsáhlou zločineckou síť, má jít o chapadlo evropské mafie

Německá policie rozbila zločineckou síť, která měla stovky členů, stojí až za pětinou všech loupeží ve Spolkové republice. Němečtí vyšetřovatelé se domnívají, že se jedná o jedno z četných chapadel “chobotnice“ působící v mnoha evropských zemích. Bossové řídili německou větev mafie z Chorvatska.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
V Německu rozbili rozsáhlou zločineckou síť, má jít o chapadlo evropské mafie

Vyšetřování začalo loni v lednu, kdy policisté v utajení pozorovali tři mladé ženy během vloupání, uvedla německá média. Podle policie šlo o profesionálky, které jednaly rychle a precizně, k čemuž měly i řádné nástroje. Bylo ale jasné, že je někdo řídí.

Policie posléze zjistila, že ženy, které se vydávaly za teenagerky a působily tak neškodně, byly součástí klanu se zhruba 500 členy, kteří jsou často propojeni příbuzensky.

Gangy si šikovné zlodějky přeprodávaly mezi sebou a tyto ženy neměly volbu, řekl listu Süddeutsche Zeitung zástupce úřadu pro vyšetřování organizovaného zločinu Reinhold Bergmann.

Jedno z mnoha chapadel

Policie postupně v Mnichově zatkla ještě 20 mladých žen, které ale byly jen “dělnice“. Vyšetřování vedlo k dalším zatčením včetně dvou středně postavených organizátorů v Gelsenkirchenu nedaleko Essenu a nakonec i k zatčení dvou bossů v Chorvatsku. Podle policie však tato rodina ze Záhřebu vedla jen jedno z mnoha chapadel mafiánské chobotnice. Němečtí vyšetřovatelé uvedli, že dalších 20 až 30 operuje v dalších evropských zemích jako Belgie, Francie, Itálie či Španělsko, kde také došlo k zatýkání.

Dva další členové záhřebské rodiny, s nimiž údajně chorvatská policie spojuje několik přepychových vil, jsou na útěku. Vyšetřovatelům se povedlo zajistit některé šperky a hodinky, které budou vráceny majitelům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků