Hlavní obsah
 

V Moskvě demonstrují desítky tisíc lidí na podporu Ukrajiny

Desítky tisíc Rusů protestovaly v centru Moskvy a v dalších ruských městech proti okupaci Krymu a politice Kremlu vůči Ukrajině. Ve stejné době se na Rudém náměstí konal i provládní Pochod bratrství, informovala agentura Interfax.

 
V Moskvě demonstrují desítky tisíc lidí na podporu Ukrajiny

"Za vaši a naši svobodu" hlásal jeden z nápisů na široké pásce, kterou drželi účastníci Pochodu míru. Těch podle agentury AFP přišlo na Puškinovo náměstí na 50 tisíc.

Vedle ruských a ukrajinských vlajek třímali účastníci demonstrace také cedule s výzvami "Nedotýkejte se Ukrajiny", "Ne válce" anebo i "Odpusť nám, Ukrajino". Stuha rozvinutá přes ulici bojovala "Za Rusko a Ukrajinu bez Putina".

"Podle mě Krym je Ukrajina, i když většina lidí jsou tam Rusové. Měli by si svoje problémy vyřešit se svým státem, Rusko s tím nemá nic společného," řekla AFP jednasedmdesátiletá učitelka v důchodu Alla. "Je to válka, okupace. Ze strany civilizovaného státu je něco takového nepřijatelné," dodala.

Proukrajinská demonstrace v Moskvě.

Foto: Maxim Shemetov, Reuters

Proukrajinské demonstrace se konaly i v dalších ruských městech 

Podle serveru Gazeta.ru se podobné akce konaly i v dalších ruských městech, včetně Petrohradu, Jekatěrinburgu či Samary. Tam na rozdíl od Moskvy nebyla opoziční shromáždění povolena.

Ve stejné době dávalo podle policejního odhadu na Rudém náměstí najevo svou podporu prezidentovi Vladimiru Putinovi kolem 15 000 lidí.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Demonstranti v rudém s rudými prapory na Rudém náměstí

Video: Reuters

 

Ukrajinci protestují také v Praze

U Karlova mostu v Praze se v sobotu sešly desítky Ukrajinců. Pochodem na Hradčanské náměstí chtějí protestovat proti ruské intervenci na Krymu. V Praze demonstruje zhruba sto lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků