Hlavní obsah
Stanice ukrajinské policie Foto: Alex Švamberk, Novinky

V Kyjevě zavřeli kvůli hrozbě bombou čtyři stanice metra

V Kyjevě v pátek vpodvečer zavřeli čtyři stanice podzemní dráhy. Přinejmenším v jednom případě, ve stanici Chreščatyk, byla důvodem hrozba odpálení bomby. Informovala o tom ukrajinská média s odvoláním na sdělení policie.

Stanice ukrajinské policie Foto: Alex Švamberk, Novinky
V Kyjevě zavřeli kvůli hrozbě bombou čtyři stanice metra

Ze stanice Chreščatyk bylo podle agentury Ukrinform evakuováno na devět set lidí. Stalo se tak poté, co ukrajinská tajná policie SBU obdržela informaci o chystaném výbuchu. Tuto část podzemní dráhy nyní prohledávají pyrotechnici a policisté se speciálně vycvičenými psy.

Později správa metra kyjevské metropole oznámila, že byly uzavřeny ještě další tři stanice. Stalo se tak údajně z technických důvodů, ale média spekulují, že i tady jde o výhrůžku bombovým útokem.

V pátek se konala v Kyjevě před sídlem prezidenta demonstrace kvůli tomu, že do funkcí byli uvedeni žalobci, policejní důstojníci a bezpečnostní pracovníci obvinění z korupce a vazeb na Rusko, uvedl server Kyivpost. Několik desítek protestujících z hnutí Auto Majdan se střelo s policisty, kteří jim chtěli zabránit v zapalování pneumatik. Demonstranti také vztyčili šibenice pro korupčníky. Žádali schůzku s prezidentem Petrem Porošenkem, ale ten nepřišel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků