Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Christian Mang, Reuters

V Berlíně zadrželi dva Iráčany podezřelé z účasti na zločinech IS

Policie v pondělí v Berlíně zadržela dva Iráčany podezřelé z toho, že jako členové teroristické organizace Islámský stát (IS) spáchali válečné zločiny. Informovala o tom v úterý média s odvoláním na sdělení úřadu generálního spolkového prokurátora.

Ilustrační foto Foto: Christian Mang, Reuters
V Berlíně zadrželi dva Iráčany podezřelé z účasti na zločinech IS

Mluvčí úřadu Frauke Köhlerová upřesnila, že se jedná o 31letého muže, kterého identifikovala jen jako Rád Rijád A. A., a 19letého Abbáse R. Oba jsou podle ní podezřelí, že se v červnu 2014 v Mosulu stali členy Islámského státu a zúčastnili se zabití dvou šíitů. O čtyři měsíce později se zapojili do vraždy zajatého iráckého důstojníka.

Rád Rijád A. A. je rovněž obviněný z toho, že v době, kdy byl v Iráku, vymáhal od obchodníků peníze na podporu IS a obstarával pro IS zbraně pocházející od irácké armády a policie. Po příjezdu do Německa v roce 2015 se snažil naverbovat pro IS dva jiné Iráčany a dalšího přesvědčit k tomu, aby spáchal sebevražedný útok, uvedla Köhlerová.

Mluvčí rovněž sdělila, že minulý týden ve středu byl v jiném případu ve spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko zatčen 24letý Syřan Madžíd A., který je podezřelý z členství v několika zahraničních teroristických organizacích, včetně Islámského státu, kde nakonec zakotvil. IS ho pak v srpnu 2015 poslal do Německa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků