Hlavní obsah
Němci čekají ve frontě na očkování proti koronaviru Foto: Michele Tantussi, Reuters

V Bavorsku očkování vázne, vakcínu se nedařilo uchladit

V několika německých městech má očkování proti koronaviru zpoždění. Zdravotníci při kontrole balení vakcíny zjistili, že se nepodařilo po dobu přepravy dodržet požadovanou teplotu.

Němci čekají ve frontě na očkování proti koronaviru Foto: Michele Tantussi, Reuters
V Bavorsku očkování vázne, vakcínu se nedařilo uchladit

„Když se četla data ze záznamníků teploty v chladících boxech, ve kterých byla vakcína přepravována, objevily se pochybnosti, zda byly splněny podmínky přepravy v chladu,“ uvedl zdravotnický úřad v Lichtenfelsu na severu Bavorska.

Kromě Lichtenfelsu hlásily podobné problémy i úřady v dalších městech na severu Bavorska - v Coburgu, Kronachu, Kulmbachu, Hofu, Bayreuthu a Wunsiedelu i v jihobavorském Ausburgu.

Očkování v nich bylo proto odloženo. „Očkování proti koronaviru není o tom, kdo očkuje nejrychleji, nebo kdo dá nejvíce dávek. Bezpečnost a svědomitá práce pro blaho populace má nejvyšší prioritu,“ vysvětlil radní Hofu Oliver Bär.

Vakcína od Pfizeru/BioNTechu se musí přepravovat při teplotě mínus sedmdesát stupňů Celsia, aby neztratila účinnost před tím, než se rozveze do očkovacích středisek. V této teplotě se dá skladovat až šest měsíců. V teplotě od dvou do osmi stupňů, jaká je v běžné chladnici, ji lze uchovávat jen pět dnů.

Pfizer pro přepravu navrhl speciální boxy vyplněné suchým ledem, který je má udržet v chladu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků