Hlavní obsah
Zvláštní jednotky německé policie, ilustrační foto. Foto: Fabrizio Bensch, Reuters

Útok nožem v Německu: Tři zranění, jeden v kritickém stavu

V jihoněmeckém Ravensburgu v pátek útočník v centru města zranil nožem tři lidi, jeden ze zraněných je v kritickém stavu. Informoval o tom server regionálního listu Schwäbische Zeitung.

Zvláštní jednotky německé policie, ilustrační foto. Foto: Fabrizio Bensch, Reuters
Útok nožem v Německu: Tři zranění, jeden v kritickém stavu

Útočník se nakonec vzdal po intervenci starosty města Daniela Rappa, který byl shodou okolností na místě. „Najednou stál pachatel přímo přede mnou s nožem celým od krve a vyhrožoval mi. Řekl jsem mu, že by měl nůž položit na zem,” popsal situaci starosta novinářům ze Schwäbische Zeitung. Podle něj ho útočník poslechl; byl to mladší štíhlý muž, který prý působil nejistě.

Policie muže zadržela a žádné podrobnosti k případu ani informace o motivu činu neuvedla. Policejní mluvčí však agentuře DPA sdělil, že zatím nic nenaznačuje, že by šlo o teroristický čin.

Podle Schwäbische Zeitung muž s kuchyňským nožem zaútočil na tři lidi na různých místech v centru města, zadržen byl na hlavním náměstí Marienplatz. Zdravotníci tak museli ošetřovat zraněné v jednu chvíli na různých místech.

K jeho zadržení přispěl podle svědků otec rodiny, která seděla na zahrádce jedné z místních restaurací. Pokusil se ho odzbrojit pomocí židle a utrpěl přitom zranění. Zdravotníci ho museli převézt do nemocnice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků