Hlavní obsah
 

Ukrajinský patriarcha vinil z šíření covidu homosexuály. Teď se sám nakazil

Za šíření koronaviru mohou homosexuálové. To ještě na jaře hlásal 91letý patriarcha Filaret, který je hlavou jedné z největších ukrajinských pravoslavných církví. Teď se však ukázalo, že se sám covidem nakazil a musel být hospitalizován. Podle všeho trpí také pokročilou pneumonií.

 
Ukrajinský patriarcha vinil z šíření covidu homosexuály. Teď se sám nakazil

O patriarchově zdravotním stavu se veřejnost dozvěděla v pátek prostřednictvím Facebooku. „Chceme informovat, že u jeho svatosti patriarchy Filareta z Kyjeva byl během naplánovaného testování detekován covid-19. Jeho svatost nyní podstupuje léčbu v nemocnici,“ psalo se v příspěvku. Jeho stav je stabilizovaný.

Filaret je jedním z nejvlivnějších ukrajinských náboženských vůdců, následuje ho údajně až 15 ze 42 milionů lidí v zemi. Podle serveru Daily Mail, který odkazuje na server 112.international, se zasloužil o oddělení ukrajinské církve od ruské, kvůli čemuž byl exkomunikován. Před několika lety tvrdil, že ruský prezident Vladimir Putin je pod vlivem satana.

Homofobie v zemi přetrvává

V březnu si pak vysloužil ostrou kritiku od LGBT skupin obyvatelstva, protože uvedl, že šíření koronaviru je božím trestem za provozování hříšného stejnopohlavního sexu.

LGBT komunita se vůči jeho slovům vyhranila a označila je za nebezpečná a zbytečně rozdmýchávající napětí v dobách, kdy je tlak na všechny už tak veliký. „Jakožto hlava církve i muž má patriarcha svobodu vyjádřit svá stanoviska, která jsou založena na morálce,“ hájil prohlášení tiskový odbor duchovního.

Přestože se podle Daily Mailu ukrajinská vláda v posledních letech více věnuje i právům LGBT skupin, stejnopohlavní svazky stále nejsou legálně ošetřené. Aktivisté navíc tvrdí, že homofobie je v zemi stále velmi rozšířená.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků