Hlavní obsah
Loď s migranty. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

U tureckých břehů se převrátil člun, devět migrantů se utopilo

V Egejském moři se v pátek u tureckých břehů převrátil člun s migranty, utonulo devět lidí, z toho čtyři ženy a pět dětí. Informovala o tom turecká pobřežní stáž, které se pět dalších členů posádky podařilo zachránit. Po dvou lidech a pravděpodobném převaděči se dál pátrá.

Loď s migranty. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
U tureckých břehů se převrátil člun, devět migrantů se utopilo

Informace o státní příslušnosti utonulých úřady neposkytly. Člun se potopil v pátek odpoledne nedaleko tureckého města Ayvalik, jež leží naproti řeckému ostrovu Lesbos. Ten bývá častým cílem migrantů, kteří směřují do Evropy.

Turecko je domovem asi čtyř milionů uprchlíků, z nichž velká většina pochází ze Sýrie. Je také tranzitní zemí pro migranty prchající z válkou zasažených blízkovýchodních zemí do Evropy.

Podle Evropské agentury pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) se v roce 2015 přeplavilo z Turecka na řecké ostrovy v Egejském moři 875 000 migrantů. V posledních dvou letech však jejich počet na této trase nepřesáhl 40 000.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků