Hlavní obsah
Policie hlídkuje v Malmö. Foto: Reuters

U Malmö uzavřeli školy po nálezu střelných zbraní

Policie v švédském Malmö v pátek uzavřela tři školy a jednu školku poté, co ve čtvrtek našla v jednom ze školních kampusů několik zbraní, uvedly list Aftonbladet a portál The Local. Na místě jsou policisté se psy, kteří pátrají po dalších možných zbraních. Úřady oznámily, že se veřejnost nemusí obávat žádného nebezpečí.

Policie hlídkuje v Malmö. Foto: Reuters
U Malmö uzavřeli školy po nálezu střelných zbraní

Zbraně také munici našla policie ve čtvrtek v podkroví pedagogické školy. Jedna ze zbraní byla údajně vybavena puškohledem.

"Chceme se ujistit, že zde již žádné zbraně nejsou," řekl bez dalších podrobností Jimmy Modin z malmöské policie. Úřady jsou na informace velmi skoupé. Není dosud známo, zda byly nalezené zbraně přichystány pro útok na některou ze škol, nebo zda byly v minulosti použity ke zločinům. "Žádné informace k tomuto případu nyní nebudeme podávat," dodal Modin.

Podrobnosti o bezpečnostním opatření neznají ani školy. "Nevíme, proč policie provádí tak rozsáhlé pátrání," řekla Susanne Sellbjerová z jedné z uzavřených škol. Dodala, že vzdělávací ústav ví jen o tom, že ve čtvrtek byly nalezeny zbraně. Podrobnosti o vyšetřování neuvádí ani město na svém webu.

Malmö již řadu let trápí vysoká míra kriminality. Ze statistik vyplývá, že útočníci v tomto městě používají střelnou zbraň k vraždám nebo pokusům o ně třikrát častěji než ve Stockholmu.

Skandinávie po předloňském teroristickém útoku norského pravicového extremisty Anderse Breivika a po sérii střeleckých masakrů na finských školách vnímá bezpečnostní hrozby velmi vážně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků