Hlavní obsah

Tygr Rasputin zabil ošetřovatele před očima návštěvníků zoo

Sibiřský tygr zabil ve čtvrtek před zraky návštěvníků zoo v německém Münsteru svého 56letého ošetřovatele. Šelma se muži zahryzla do šíje, když jí chtěl uklidit venkovní výběh, informoval bulvární list Bild na svém webu.

Tygr Rasputin zabil ošetřovatele před očima návštěvníků zoo

Zkušený ošetřovatel, který v zoo pracoval zhruba 20 let, ve čtvrtek odpoledne zrovna čistil výběh, když se na něj zezadu vrhl desetiletý tygr Rasputin a jediným cíleným kousnutím ho usmrtil. „Ošetřovatel neměl šanci, byl okamžitě mrtvý,” konstatoval velitel hasičů Dieter Knaack.

Zvířeti se podařilo proklouznout z klece do výběhu, protože ošetřovatel zapomněl uzavřít průlez mezi oběma prostory. Zpátky dovnitř zvíře vlákali až ostatní ošetřovatelé, které přivolali návštěvníci zoo.

Tygr Rasputin v zoo v německém Münsteru

Foto: Profimedia.cz

Zoologická zahrada byla poté uzavřena a o její personál i návštěvníky se postarali psychologové.

Ošetřovatel nezavřel dveře

Teď vyšetřujeme, proč průchod zůstal otevřený,” řekl policejní mluvčí. Vedení zoo podle něj vychází z předpokladu, že příčinou neštěstí je lidská chyba. Ošetřovatel nejspíš zapomněl uzavřít elektricky ovládaná vrata.

Rasputin, narozený v Lipsku v roce 2003, byl umístěn do münsterské zoo v roce 2005. Od roku 2007 mu tam dělá společnost tygřice Nelly, která se narodila v roce 2005 ve Dvoře Králové. Dobře si spolu rozumí a často si spolu hrají, což je u tygrů neobvyklé, uvádí zoo na svém webu.

V Německu se podobný případ stal už loni, v srpnu tygr sibiřský ze zoo v Kolíně nad Rýnem usmrtil 43letou ošetřovatelku, když jí prokousl hrdlo. Žena také zapomněla zavřít příslušný průlez.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků