Hlavní obsah
Titulní strana časopisu Der Spiegel (výřez) Foto: Reuters

Trump s uťatou hlavou sochy Svobody na titulní straně Spieglu provokuje

Německému týdeníku Der Spiegel se podařilo titulní stranou svého sobotního vydání píchnout do vosího hnízda. Je na ní totiž znázorněn nový americký prezident Donald Trump, který v jedné ruce třímá uťatou hlavu sochy Svobody a ve druhé drží zakrvavený nůž. Obrázek doplňuje nápis „America first” (America především). Karikatura vzbudila bouřlivé reakce, hlavně na sociálních sítích.

Titulní strana časopisu Der Spiegel (výřez) Foto: Reuters
Trump s uťatou hlavou sochy Svobody na titulní straně Spieglu provokuje

„Setnul hlavu demokracii, připravil o hlavu posvátný symbol,” vysvětlil význam karikatury její autor Edel Rodriguez, kubánský imigrant, který do USA přišel v 80. letech.

Trump od nástupu do úřadu vydal řadu nařízení, z nichž některé vzbudily širokou kritiku, zejména uzavření hranic pro uprchlíky a dočasný zákaz cest osob z několika muslimských zemí do USA.

Titulní strana týdeníku Der Spiegel se setkala s bouřlivými reakcemi na sociálních sítích. Například německý europoslanec Alexander Lambsdorff karikaturu označil za „nechutnou”.

Trump vyvolal napětí v německo-amerických vztazích v polovině ledna, když kancléřku Angelu Merkelovou kritizoval za vstřícnou politiku vůči migrantům. Její rozhodnutí přijmout v roce 2015 statisíce uprchlíků označil za „katastrofální chybu”, která do Evropy přinesla terorismus.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků