Hlavní obsah
Americký prezident Donald Trump Foto: Kevin Lamarque, Reuters

Trump narazil. Jeho dekret o imigraci zablokovala federální soudkyně

Federální soudkyně v Detroitu v pátek vynesla rozsudek, který dočasně a částečně blokuje platnost dekretu amerického prezidenta Donalda Trumpa, kterým zapovídá občanům sedmi převážně muslimských zemí vstup na území Spojených států.

Americký prezident Donald Trump Foto: Kevin Lamarque, Reuters
Trump narazil. Jeho dekret o imigraci zablokovala federální soudkyně

Federální soudkyně Victoria Robertsová v pátek na základě žaloby Arabsko-americké ligy za občanská práva vydala předběžné opatření, na jehož základě se zákaz vstupu na území USA nevztahuje na lidi s trvalým nebo dočasným povolením k pobytu či na držitele Zelené karty.

Debata o Trumpových výnosech bude u detroitského okresního soudu pokračovat příští týden. Podle soudkyně se její rozhodnutí vztahuje na všechny osoby s právem trvalého pobytu v USA.

Arabsko-americká liga za občanská práva podala žalobu v úterý. U soudu napadla dočasný zákaz vstupu občanů z Íránu, Iráku, Libye, Somálska, Súdánu, Sýrie a Jemenu jako protiústavní. Dekret zavedl zákaz na 90 dní, v případě Sýrie až do odvolání.

Trumpův prezidentský dekret z 27. ledna kompletně pozastavuje americký program příjmu uprchlíků a zapovídá vstup všem občanům z výše zmíněných zemí i v případě, že mají zároveň americké občanství. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků