Hlavní obsah

Tisíce demonstrujících žádaly konkrétní výsledky klimatického summitu

Tisíce lidí v sobotu demonstrovaly v Londýně, Berlíně, Paříži a dalších městech s požadavkem, aby kodaňský summit o ovzduší přinesl konkrétní výsledky. Největší taková akce se konala v Londýně, kde vyšlo do ulic asi 20 000 lidí.

Tisíce demonstrujících žádaly konkrétní výsledky klimatického summitu

"Britská vláda musí usilovat o to, aby bylo v Kodani dosaženo všezahrnující, spravedlivé a závazné dohody" (o snížení emisí skleníkových plynů, které přispívají k oteplování planety), citovala agentura AP představitelku organizace Oxfam, která se na uspořádání londýnské demonstrace podílela.

Demonstraci předcházela ekumenická bohoslužba, na níž představitelé anglikánské, katolické i metodistické církve vyzvali křesťany, aby se zamýšleli nad svým způsobem života a nad jeho důsledky pro planetu.

Dějištěm dalších akcí ekologů na Britských ostrovech byly Glasgow, Belfast a irská metropole Dublin.

V centru Paříže se shromáždilo asi 1500 příslušníků a stoupenců ekologického hnutí Greenpeace a upozorňovalo na potenciálně katastrofické důsledky oteplování Země. "Přihořívá, jednejme teď," skandovali demonstranti.

Před Braniborskou bránou v Berlíně skupina aktivistů v maskách předních světových státníků vlezla do velkého akvária a nechala se až po bradu zatopit vodou, aby upozornila na jeden z hrozivých důsledků oteplování planety - zvyšování hladiny moří.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků