Hlavní obsah
Eva Braunová Foto: Profimedia.cz

Tajné fotoalbum Hitlerovy milenky Evy Braunové jde do dražby

Snímky, které se neměly nikdy dostat na veřejnost. Tajné album Evy Braunové bude 15. března dražit aukční dům C&T Auctioneers v Londýně. Vyvolávací cena je stanovena na 22 tisíc euro (594 tisíc korun).

Eva Braunová Foto: Profimedia.cz
Tajné fotoalbum Hitlerovy milenky Evy Braunové jde do dražby

Album se 73 snímky bylo v posledním útočišti nacistického vůdce Adolfa Hitlera - v bunkru pod říšským kancléřstvím. Jeden britský fotograf ho nalezl v ložnici Evy Braunové, v její toaletní skříňce.

Album, které jde do dražby

Foto: Profimedia.cz

Na snímcích jsou kromě Hitlera nejmocnější osoby tehdejší třetí říše - šéf SS Heinrich Himler, ministr propagandy Joseph Goebels, říšský maršál Hermann Göring, ale i mnozí osobní strážci či návštěvy. Všichni jsou zachyceni v nezvyklých pozicích a výrazech během všedních dnů na Obersalzbergu.

Rozesmátý Hitler kyne okolí

Foto: Profimedia.cz

Rozesmátý Hitler na pěšince z Berghofu na Obersalzberg jak vesele kyne s popiskou pod fotkou: Führerův pozdrav. Na dalším snímku je zobrazen usmívající se Himler nebo Hitlerova ochranka při odpočinku.

Draží se celkem 73 snímků

Foto: Profimedia.cz

Britský deník The Independent spekuluje, že album dostala Eva Braunová jako dárek od jednoho člena SS, s nímž prožila tajný vášnivý románek. Pro tuto teorii sice nemá deník žádné důkazy. Faktem ale je, že z alba byly vytrženy čtyři snímky...

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků