Hlavní obsah
Zoo v Curychu je zatím uzavřená, ale od března by se měla otevřít. Foto: Arnd Wiegmann, Reuters

Švýcarsko uvolňuje, povolí mladým opět společně hrát a zpívat

Díky zlepšení epidemické situace se rozhodla ve středu švýcarská vláda uvolnit restrikce zavedené ve snaze zpomalit šíření nákazy koronavirem. Část rozvolnění se týká jen mladých lidí, kteří se budou moci od 1. března opět věnovat společnému zpěvu a hraní, informovala agentura DPA.

Zoo v Curychu je zatím uzavřená, ale od března by se měla otevřít. Foto: Arnd Wiegmann, Reuters
Švýcarsko uvolňuje, povolí mladým opět společně hrát a zpívat

Od začátku března se také otevřou pro všechny obchody, muzea, zoologické zahrady, zábavní parky či fotbalová a tenisová hřiště. Naopak restaurace zůstanou zavřené, včetně těch se zahrádkami.

Zvláštní opatření bylo přijato pro lidi mladší 20 let, kteří budou moci chodit do sboru a hrát v hudebních skupinách či orchestrech – ovšem bez obecenstva.

V alpské zemi bude i nadále platit povinnost nosit roušku a dodržovat společenský odstup. Obchody budou smět přivítat jen omezený počet zákazníků. Dosud byly v provozu pouze obchody s potravinami, opravny či kadeřnictví.

O provozu lyžařských středisek si budou dále rozhodovat jednotlivé kantony, již nyní je většina z nich v provozu. Venku se bude napříště moci sejít až 15 lidí. Soukromé akce ve vnitřních prostorách budou omezeny na maximálně pět osob.

I po 1. březnu bude stále platit povinnost pracovat z domova v případech, kde je to možné. V polovině příštího měsíce pak vláda zhodnotí, zda bude moci na 22. březen ohlásit další vlnu rozvolňování.

Za posledních 24 hodin přibylo v zemi s 8,6 milionu obyvatel 1343 nových případů nákazy koronavirem. Dvoutýdenní průměr infikovaných na 100 000 obyvatel dosahuje hodnoty 162. Další uvolňování bude podle představ švýcarské vlády možné pouze tehdy, když tato čísla nebudou stoupat a když reprodukční číslo – označující průměrný počet lidí, které nakazí jeden infikovaný – bude pod hodnotou jedna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků