Hlavní obsah
Emeritní papež Benedikt XVI. Foto: Max Rossi, Reuters

Svíčka emeritního papeže Benedikta XVI. pomalu zhasíná

Téměř devadesátiletý emeritní papež Benedikt XVI. pomalu umírá, ale stále je zcela při smyslech. Podle agentury AFP to řekl osobní tajemník německého kardinála Josepha Ratzingera, který byl papežem před nynější hlavou římskokatolické církve Františkem z Argentiny.

Emeritní papež Benedikt XVI. Foto: Max Rossi, Reuters
Svíčka emeritního papeže Benedikta XVI. pomalu zhasíná

"V dubnu oslaví Benedikt XVI. 89 let. Je jako svíčka, která uhasíná, pomalu a v poklidu, jak se to stává mnohým lidem. Joseph Ratzinger je rozhodně starý muž, ale hodně při smyslech. Bohužel již velmi obtížně chodí a je odkázán na chodítko," uvedl podle AFP v italském časopisu BenEssere Georg Gänswein, který je ve službách Ratzingera více než 20 let.

Již loni v rozhovorech v předvečer 88. narozenin Benedikta podle AFP jeho tajemník uváděl, že "emeritní papež si uvědomuje svůj věk, přemýšlí o své vlastní smrtelnosti a na svou smrt, tedy setkání s Bohem, se připravuje".

Benedikt XVI. odstoupil v únoru 2013 s odůvodněním, že na výkon funkce již nemá dost sil. Stal se pak emeritním papežem. Žije nyní ve vatikánském klášteře Mater Ecclesiae. Čas tráví čtením, modlitbou, hrou na piano a občasným přijímáním návštěv, dodala AFP.

Ratzinger svou rezignací svět šokoval, protože se tak stal prvním papežem za posledních 600 let, který tento krok učinil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků