Hlavní obsah
Ošetřovaný Timur Běkmansurov před univerzitou v Permu Foto: properm.ru

Střelec z permské školy je v kritickém stavu

Osmnáctiletý Timur Běkmansurov, který v pondělí střílel v areálu univerzity v Permu, zůstává v kritickém stavu. List Kommersant původně uváděl, že zemřel. Protože se střelec bránil zadržení, museli proti němu policisté použít zbraň. Při útoku Běkmansurova zahynulo šest lidí a 24 se zranilo.

Ošetřovaný Timur Běkmansurov před univerzitou v Permu Foto: properm.ru
Střelec z permské školy je v kritickém stavu

Vyšetřovatelé po zásahu uvedli, že byl střelec převezen v těžkém stavu do nemocnice a zatím ho nebylo možné vyslechnout. Byl intubován a hospitalizován na ARO, kde byl napojen na umělou plicní ventilaci.

Podle kanálu 112 na Telegramu zemřel při operaci. Tento kanál už dříve avizoval jeho smrt, ale pak to vyvrátil. Nyní ale má jeho smrt potvrzenou z několika zdrojů list Kommersant. I tato informace se ale ukázala být mylná.

Běkmansurov začal střílet kolem půl dvanácté místního času v areálu permské univerzity krátce před tím, než skončila přestávka. V tu dobu bylo mnoho studentů před jednotlivými budovami.

Timur Běkmansurov

Foto: properm.ru

Poté, co byl zneškodněn, byla u něj zajištěna střelná zbraň s dlouhou hlavní, munice a nůž, uvedl podporučík policie Konstantin Kalinin, který byl u Běkmansurova první.

„Když jsem k němu doběhl, zaznamenal jsem jeho pohyb, odhodil jeho střelnou zbraň, nůž i patrony stranou a začal jsem mu poskytovat první pomoc,“ uvedl Kalinin.

Na místě zasahovala jako první hlídka dopravní policie, uvedla mluvčí ministerstva vnitra Irina Volková. Střelec proti nim obrátil zbraň a začal pálit.

BEZ KOMENTÁŘE: Studenti skáčou z oken univerzity v Permu.

Video: properm.ru

„Odvetnou palbou příslušník dopravní policie zasáhl střelce, běžel k němu a začal mu poskytovat první pomoc,“ uvedla Volková. Pomoc mu poskytovali dva policisté.

Útok si vyžádal šest mrtvých a 24 zraněných, z nichž část skončila v nemocnici. K vysokému počtu zraněných přispělo i to, že studenti v jedné budově začali skákat z okna v prvním patře.

Běkmansurov před smrtí zveřejnil na sociální síti VKontakte text plný nenávisti ke společnosti, ve kterém odhalil plán zabíjet.

Nenáviděl lidi i prostředí, v němž žil, zejména domy z padesátých let. V jednom takovém žil se svou matkou od roku 2019.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků