Hlavní obsah
Policisté zasahují v centru Malmö Foto: Johan Nilsson, ČTK/AP

Střelec v centru švédského Malmö zranil pět lidí

Nejméně pět lidí, z toho tři vážně, bylo v pondělí večer zraněno během střelby na třídě Drottninggatan v centru jihošvédského města Malmö, uvedl server deníku Aftonbladet. Zadržen nikdo nebyl a policie pouze sdělila, že provádí výslechy. Není tak jasné, zda po někom pátrá, jak původně uváděla švédská média. Motiv střelby není znám, policie ale útok nepovažuje za terorismus. Podle švédských médií mohlo jít o vyřizování účtů.

Policisté zasahují v centru Malmö Foto: Johan Nilsson, ČTK/AP
Střelec v centru švédského Malmö zranil pět lidí

„Padlo nejméně 15 až 20 výstřelů z automatické zbraně,“ řekl svědek Jonathan Burhoff, který žije nedaleko místa střelby. „Je tam asi deset policejních aut a slyším vrtulník,” popisoval situaci.

Viděl, jak zraněné nakládali do sanitek. Útočník prý začal střílet po lidech, kteří vyšli z internetové kavárny. Pak z místa odjel v tmavém autě. Po voze policie pátrá.

Policie dostala informaci o střelbě ve 20:13. Incident je zatím klasifikován jako zvláštní událost a pokus o vraždu, uvedl Stephan Söderholm z policejní centrály.

Policisté zasahují na místě střelby ve švédském Malmö.

Foto: Johan Nilsson, ČTK/AP

Podle některých informací jsou mezi zraněnými i tři lidé, o něž se zajímala policie. Jeden postřelený byl zasažen náhodně, když v domě poblíž střelby seděl u počítače.

Lidi, kteří byli svědky incidentu, policie žádá, aby volali na tísňovou linku nebo kontaktovali policisty na místě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků