Hlavní obsah
 

Teroristický útok na London Bridge má dvě oběti. Mrtvý je i útočník s nožem

Na londýnském mostě London Bridge v pátek zasahovala policie kvůli útoku nožem. Policie útočníka postřelila a zadržela. Muž později zemřel. Zemřeli také dva lidé z celkem pěti, kterým útočník způsobil zranění. Útok byl označen za teroristický čin. Podle jedné svědkyně měl pachatel pod svrchním oblečením vestu, která policisty vyplašila.

 
Teroristický útok na London Bridge má dvě oběti. Mrtvý je i útočník s nožem

Útok nožem, jehož vyšetřování vede protiteroristická jednotka, označil zástupce komisaře Neil Basu za teroristický. Dodal, že místo činu je nadále uzavřeno kvůli zprávám, že muž na sobě měl vestu sebevražedného atentátníka. Dodal, že policie je přesvědčena, že šlo o atrapu.

Jedna ze svědkyň řekla stanici BBC, že muž mohl mít na sobě vestu s výbušninami. Cestovala autobusem a celý incident mohla sledovat: „Pak se ozvaly dva výstřely nebo dvě hlasité rány. Viděla jsem použít i taser. A pak ležel ten chlapík na zemi, stáhl si kabát, a ukázal, že měl pod ním nějakou vestu. Nevím, zda to byla protistřepinová vesta nebo vesta s výbušninami, ale policisté se hodně rychle stáhli.”

Basu potvrdil, že podezřelý byl zastřelen. Policisté ho zasáhli a podle něj zemřel ještě na místě činu. Při zásahu na něj policie nejméně třikrát vystřelila.

Reportér BBC John McManus, který šel náhodou po mostě, uvedl, že viděl na London Bridge skupinu mužů, která se prala s dalším mužem.

„Policie včetně ozbrojené rychle dorazila a bylo vypáleno několik střel na toho muže,“ řekl reportér BBC a dodal, že viděl muže zasaženého střelbou policie.

Policie zasahuje na londýnském mostě London Bridge v centru britské metropole.

Foto: Dominic Lipinski, ČTK/AP

Policie most uzavřela a uvedla, že pět lidí bylo zraněno, zřejmě pobodáno. Dva z nich později zemřeli. Záchranka potvrdila, že jde o vážný incident.

Policisté poblíž místa útoku na London Bridge

Foto: Peter Nicholls, Reuters

Lidé pomáhají ženě během evakuace místa činu v okolí London Bridge.

Foto: Frank Augstein, ČTK/AP

Záběry z místa ukazují několik policejních vozů a napříč jízdními pruhy odstavený nákladní automobil, který blokuje provoz v obou směrech.

Lidé z kanceláře sledují dění po útoku na London Bridge

Foto: Peter Nicholls, Reuters

Lidé prchající z místa incidentu na London Bridge v centru britské metropole

Foto: Dominic Lipinski, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků