Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Španělští odboráři pobírali patnáct let plat, aniž by se objevili v práci

Neotřelý způsob, jak brát plat bez práce, vymyslela dvojice odborářů zaměstnaných na úřadě města Jérez na jihu Španělska. Celých 15 let nechodili do práce, neboť je prý plně zaměstnávala odborová činnost. Když na to přišla kontrola a úřad je chtěl propustit, hájili se tím, že jednali zcela podle pravidel.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Španělští odboráři pobírali patnáct let plat, aniž by se objevili v práci

Podle listu El País je jeden z nich oficiálně řidičem a druhý zahradníkem. Když letos na jaře proběhl na úřadě audit efektivity práce zaměstnanců, přišel na to, že během letošního ani loňského roku se v práci ani jednou neukázali, ačkoli berou plat. Podrobnější kontrola pak zjistila, že takto fungují od roku 2001.

Když je však chtělo město patřící k nejzadluženějším ve Španělsku propustit, dvojice i další odboráři se ostře ohradili. Muži prý pouze využívali dohodu, kterou mají členové odborů na úřadě se zaměstnavatelem, podle níž má každý k dispozici měsíčně několik hodin pro práci v odborech, na něž je úřad musí uvolnit. Pokud si je někteří nevyberou, má právo je čerpat kdokoli jiný z odborářů.

Duo tak čerpalo odborářské hodiny za všechny své kolegy. Co při patnáctileté vytrvalé práci pro odbory udělalo, není podle listu známo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků