Hlavní obsah
Děti v Huelvě drží plakáty s fotografií Mari Cortezové. Foto: Javier Barbancho, Reuters

Španělé hledají pětiletou dívku, případ spojován se zmizením Madeleine

Soukromí detektivové najatí britským manželským párem McCannových, aby pomohli nalézt jejich ztracenou dceru Madeleine v Portugalsku zkoumají možnou spojitost s jiným únosem. Ve Španělsku byla v neděli unesena pětiletá Mari Luz Cortezová. Zmizela při portugalských hranicích jen necelých 200 kilometrů od střediska, kde byla loni v květnu naposledy spatřena čtyřletá Maddie.

Děti v Huelvě drží plakáty s fotografií Mari Cortezové. Foto: Javier Barbancho, Reuters
Španělé hledají pětiletou dívku, případ spojován se zmizením Madeleine

Mari Luz Cortezovou viděli naposledy v neděli odpoledne v ulici v Huelvě na cestě k místnímu obchodu. Otec malé Mari vyzval osoby, které ji zahlédly nebo u nichž se dívka zdržuje, aby se přihlásily policii. Jedna svědkyně se přihlásila s tím, že dívku podobného vzezření viděla v neděli v noci cestovat s jakousi ženou v autobuse.

Po dívce pátrají španělští policisté i jejich portugalští kolegové na druhé straně hranice.

Mluvčí rodiny McCannových zdůraznil, že je příliš brzy na to oba případy spojovat. Připustil nicméně, že také detektivové z agentury Metodo 3 se španělským případem zabývají prioritně.


Huelva leží při silnici z portugalského rezortu Prai da Luz, z něhož Madeleine McCannová zmizela 3. května loňského roku. Rodiče Maddie se domnívají, že právě tudy mohli únosci z Portugalska prchat přes Španělsko do Maroka.

Portugalští policisté podezírali McCannovy, že dceru zavraždili. Pár ale obviněn nebyl a zdá se, že vyšetřování uvízlo v mrtvém bodě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků