Hlavní obsah
Z Etny stoupá hustý kouř Foto: Orietta Scardino, ČTK/AP

Sopka Etna se opět probudila, chrlí dým a lávu

Na italském ostrově Sicílie se opět probudila k životu sopka Etna, z níž se valí hustý dým a vytéká láva. Informovala o tom v pondělí agentura AP, podle níž v posledních hodinách byla v místě sopky zaznamenána neobvykle četná seizmická aktivita.

Z Etny stoupá hustý kouř Foto: Orietta Scardino, ČTK/AP
Sopka Etna se opět probudila, chrlí dým a lávu

Podle agentura ANSA byl dvě hodiny po poledni uzavřen letecký prostor nad mezinárodním letištěm v Katánii, které leží asi 60 kilometrů od Etny.

Podle expertů, kteří Etnu pravidelně sledují, zaznamenaly přístroje v pondělí do poledne asi 130 menších otřesů. Nejsilnější z nich měly sílu čtyři stupně. Z hory, která je vysoká přes 3000 metrů, vytéká láva z kráteru na jihovýchodním svahu.

Místní obyvatelé jsou ale na lehké probouzení Etny poměrně zvyklí, naposledy se tak stalo letos v létě. Někteří proto na twitteru komentují událost s nadhledem.

"Slečna Etna předvádí vánoční show, za posledních pár hodin jsme cítili několik malých otřesů země," napsal například jeden z uživatelů sociální sítě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků