Hlavní obsah
Sníh odřízl horský hotel od okolního světa Foto: Lili Zsófi, index.hu

Sníh uvěznil 200 turistů v maďarském horském hotelu

Asi 200 rekreantů a 30 členů personálu je od středy uvězněno v Hunguest Grandhotelu Galya v horském středisku Galyatető asi sto kilometrů severovýchodně od Budapešti. Jak uvedla televize ATV, přístupovou silnici zablokovalo asi 40 centimetrů sněhu a stromy, které popadaly v důsledku silného větru.

Sníh odřízl horský hotel od okolního světa Foto: Lili Zsófi, index.hu
Sníh uvěznil 200 turistů v maďarském horském hotelu

„Většina hostů má jarní oblečení a na automobilech letní pneumatiky,” uvedla televize ATV. Konstatovala, že v hotelu zabezpečují elektřinu dieselové agregáty, protože dodávka proudu byla přerušena.

Sněhová kalamita v pohoří Mátra

Foto: MTI

Ředitelka hotelu ubezpečila, že pro agregáty mají dostatek paliva a ubytovací středisko disponuje rovněž zásobami potravin. Podle ředitelky není mezi hosty panika. „Máme informace, že na uvolnění silnice se intenzivně pracuje,” dodala ředitelka.

Hasiči se snaží uvolnit silnici v pohoří Mátra

Foto: MTI

Agentura MTI uvedla, že sníh odřízl od okolního světa rovněž dvě obce na serevu země. „Na severu napadlo 40 centimetrů nového sněhu,” napsala.

Na nejvyšším vrchu Maďarska Kékestető (1015 metrů nad mořem) napadlo až 47 centimetrů sněhu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků