Hlavní obsah
Slovenský premiér Igor Matovič Foto: Pool, Reuters

Slovenský premiér Matovič pohrozil pádem vlády

Slovenský premiér Igor Matovič (OLaNO) v pondělí varoval, že pokud se některá z vládních stran při volbě generálního prokurátora spojí s opozicí, bude to znamenat konec vládní koalice. Slovenský parlament bude volit nového generálního prokurátora na schůzi, která začíná v úterý.

Slovenský premiér Igor Matovič Foto: Pool, Reuters
Slovenský premiér Matovič pohrozil pádem vlády

Předseda vlády tvrdí, že má informace, že ještě před zahájením vyslechnutí kandidátů na generálního prokurátora došlo ke kontaktům mezi koaličními stranami a opozicí. O které vládní strany šlo, neupřesnil.

„Pokud by se některá vládní strana domluvila s opozicí a v parlamentu by zvolili kandidáta na generálního prokurátora, OLaNO by z koalice vystoupilo a je konec,“ řekl předseda nejsilnější vládní strany.

Sedm kandidátů

O šéfa generální prokuratury se uchází sedm kandidátů: Jozef Čentéš, Tomáš Honz, Ján Hrivnák, Juraj Kliment, Rastislav Remeta, Ján Šanta a Maroš Žilinka. Koaliční strany se zatím nedohodly, kterého z kandidátů podpoří.

Šéf poslaneckého klubu hnutí Jsme rodina Peter Pčolinský deníku Pravda řekl, že pokud se vládní koalice dohodne na společném kandidátovi, hnutí dohodu dodrží.

Předseda hnutí Boris Kollár vyjádřil naději, že dojde k dohodě mezi vládními stranami na společném kandidátovi. Matovičovi však vzkázal, že se nenechají vydírat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků