Hlavní obsah
Slovenská policie. Ilustrační foto Foto: Ivan Vilček, Právo

Slovensko chystá zmírnění pokut za dopravní přestupky

Pokuta za telefonování za volantem a za nezapnutý bezpečnostní pás klesne na Slovensku od podzimu z nynějších 60 eur (1560 Kč) na 50 eur (1300 Kč). Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák odůvodnil zmírnění lepšími výsledky v nehodovosti.

Slovenská policie. Ilustrační foto Foto: Ivan Vilček, Právo
Slovensko chystá zmírnění pokut za dopravní přestupky

Od roku 2007 klesl počet smrtelných havárií na Slovensku z 627 na polovinu. „Cítíme, že situace na silnicích se zlepšila a řidiči jezdí disciplinovaněji. Snížení pokut je určitou odměnou za dobré chování řidičů,“ prohlásil Kaliňák na pondělní tiskové konferenci.

Snížení pokut se bude týkat i překročení rychlosti do 20 kilometrů v hodině v obci a do 30 kilometrů v hodině mimo obec. Kaliňák zdůraznil, že silniční piráty ale čekají nadále vysoké sankce.

Snižování pokut projedná v nejbližších dnech vláda a následně parlament. Vládní strana Směr-sociální demokracie v něm má pohodlnou většinu, takže návrh bez problémů projde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků