Hlavní obsah
Foto: Ivan Vilček, Právo

Slovenskem letí fáma o teroristickém útoku na vánoční trhy. Úřady uklidňují veřejnost

Ve slovenském hlavním městě se šíří poplašná zpráva o možném teroristickém útoku na bratislavské vánoční trhy. Situace dospěla tak daleko, že veřejnost musel uklidňovat policejní prezident Tibor Gašpar.

Foto: Ivan Vilček, Právo
Slovenskem letí fáma o teroristickém útoku na vánoční trhy. Úřady uklidňují veřejnost

Internetem i mezi lidmi se totiž šíří historka, jak neznámý Slovák vrátil Arabovi peněženku, kterou ztratil v Bratislavě, a ten ho z vděčnosti varoval, aby nenavštěvoval zdejší vánoční trhy. Mnoho lidí příběhu uvěřilo a diskutují o něm.

„Po této zprávě letos návštěvu vánočních trhů asi vynechám,“ napsala na sociální síti Eva.

Další diskutující ale neberou historku příliš vážně. „To by teroristé museli nejdříve Bratislavu najít na mapě,“ odlehčuje František. „Teroristé útočí většinou v civilizovaných zemích. Tak to se opravdu bát nemusíme,“ konstatuje s nadhledem Igor.

Policie věc prověřuje, nic podezřelého ale nezjistila

K situaci byl nucen se vyjádřit policejní prezident Gašpar. Zdůraznil, že podobný příběh se v minulosti objevil i v jiných evropských metropolích. „Chci vás ubezpečit, že všechny tyto informace policie důsledně prověřuje a zatím nebyla potvrzena relevantnost zmíněného příběhu,“ řekl Gašpar ve videu uveřejněném na sociální síti.

Prezident PZ Tibor Gašpar informuje

TERORISTI NA VIANOČNÝCH TRHOCH V BRATISLAVE: POLICAJNÝ PREZIDENT INFORMUJE

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne 29. listopad 2017

Podle bezpečnostního analytika Juraje Zábojníka reálná hrozba útoků na Slovensku neexistuje, ale stoprocentně se to vyloučit nikdy nedá. „Šíření strachu nikomu neprospívá. Tajné služby zachytí možná tisíce potenciálních hrozeb, ale nemluví se o nich,“ upozornil Zábojník.

Zátarasy u vánočního trhu v Bratislavě

Video: Ivan Vilček, Právo

Kolem vánočních trhů na bratislavském Hviezdoslavově náměstí byly letos rozmístěny betonové zátarasy, které mají zabránit případnému pokusu o vjezd vozidla mezi lidi. V centru města byly rovněž posíleny policejní hlídky. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků