Hlavní obsah
Derek Mackay flirtoval na sociálních sítích s nezletilým chlapcem. Foto: Russell Cheyne, Reuters

Skotský ministr rezignoval. Provalil se jeho flirt s nezletilým chlapcem

Skotský ministr financí Derek Mackay rezignoval na funkci. Politik Skotské národní strany (SNP) tak reagoval na zjištění bulvárního listu The Scottish Sun, že na sociálních sítích flirtoval s nezletilým chlapcem. Mackay byl přitom považován za možného nástupce skotské premiérky Nicoly Sturgeonové, informoval ve čtvrtek zpravodajský server BBC.

Derek Mackay flirtoval na sociálních sítích s nezletilým chlapcem. Foto: Russell Cheyne, Reuters
Skotský ministr rezignoval. Provalil se jeho flirt s nezletilým chlapcem

Podle bulvárního listu The Scottish Sun si Mackay psal s šestnáctiletým hochem asi šest měsíců. Na Instagramu a Facebooku mu politik poslal zhruba 270 zpráv, ve kterých mu mimo jiné psal, že je „roztomilý” a že by ho chtěl pozvat na večeři nebo na ragby. Že je chlapec nezletilý, ministr financí věděl.

Derek Mackay rezignoval na svou funkci ministra financí.

Foto: Russell Cheyne, Reuters

Mackay, který se otevřeně hlásí ke své homosexualitě, po zveřejnění informací na funkci ve středu večer rezignoval. „Přijímám plnou zodpovědnost za své činy. Choval jsem se bláhově a je mi to skutečně líto. Upřímně se omlouvám jedinci, kterého se to týká, i jeho rodině,” uvedl ve čtvrtek v prohlášení 42letý politik.

Ministr financí byl podle britských médií považován za žhavého kandidáta na nástupnictví po skotské premiérce Nicole Sturgeonové. Ve čtvrtek měl Mackay původně představit v regionálním parlamentu rozpočtové plány skotské vlády na příští rok.

Podle BBC je Mackayova rezignace tvrdou ranou i pro Sturgeonovou. Nyní už bývalý ministr financí byl totiž jejím blízkým spolupracovníkem a jeho pád přišel navíc v době, kdy se po brexitu SNP snaží vyvolat nové referendum o nezávislosti Skotska. Poslední průzkumy veřejného mínění naznačují, že by takové hlasování mohli vyhrát příznivci odtržení regionu od zbytku Spojeného království.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků