Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Školák v Estonsku dostal za vraždu učitelky devět let

Rozsudek s nepodmíněným devítiletým trestem vězení vynesl v úterý soud v estonském městě Tartu nad 16letým chlapcem, který před rokem zavraždil ve škole svou učitelku. Při procesu se ke zločinu přiznal, informovala agentura AFP s odvoláním na informace obhájce odsouzeného i prokurátora. Obě strany se hodlají proti verdiktu odvolat.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Školák v Estonsku dostal za vraždu učitelky devět let

Zločin se odehrál loni 27. října ve škole města Viljandi, ležícího v centrální oblasti země asi 150 kilometrů jižně od metropole Tallinnu. Žák, identifikovaný médii jen křestním jménem Vahur, tehdy během vyučování vystřelil na svou 56letou profesorku němčiny Ene Sarapovou. Další čtyři žáci, kteří byli v okamžiku útoku ve třídě, neutrpěli žádná zranění.

Pachatel po činu nekladl žádný odpor policistům, kteří ho přijeli zadržet. Předal jim i vražednou zbraň, kterou legálně držel jeho otec. Lékaři po dvou měsících psychiatrického vyšetřování konstatovali, že hoch je způsobilý zodpovídat se ze svého činu.

Mladistvému delikventovi hrozil maximální trest desetiletého vězení, který také žádala obžaloba. Obhájce Mihkel Gaver uvedl, že podle Vahura se učitelka vůči němu chovala zavrženíhodným způsobem. Tuto domněnku prokurátorka na druhé straně označila za nepodloženou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků