Hlavní obsah
Zdravotník připravuje léky v nemocnici ve Varšavě. Foto: Kacper Pempel, Reuters

Situace v Polsku je kritická. Vláda vyhlásila celostátní lockdown

Epidemiologická situace v Polsku se zhoršila natolik, že tamní ministr zdravotnictví Adam Niedzielski ve středu odpoledne vyhlásil celostátní lockdown. Platit bude od soboty 20. března do pátku 9. dubna. Zavřená budou nově všechna ubytovací zařízení, obchodní střediska, kina, divadla, muzea a sportovní zařízení.

Zdravotník připravuje léky v nemocnici ve Varšavě. Foto: Kacper Pempel, Reuters
Situace v Polsku je kritická. Vláda vyhlásila celostátní lockdown

Kromě výše zmíněného zůstávají v Polsku nadále zavřené téměř veškeré další služby jako jsou restaurace, kluby, bary, lyžařská a fitness centra. Stejně jako dosud zůstanou v zemi otevřené kostely. Kapacita ale bude omezená na jednoho člověka na 15 metrů čtverečních.

První stupeň základních škol se naopak vrací k distanční výuce. To znamená, že v Polsku zůstanou od příštího týdne zavřené všechny školy.

Polská vláda reaguje zpřísněním lockdownu na to, že v 38milionové zemi za posledních čtyřiadvacet hodin přibylo přes 25 tisíc nakažených a 435 lidí nákaze podlehlo. To je nejvíc od začátku letošního roku. Podle ministra zdravotnictví Adama Niedzielskieho navíc byla u 52 procent infikovaných potvrzena nakažlivější britská mutace viru.

Od začátku pandemie se už u našich severních sousedů koronavirem nakazilo 1 956 974 lidí. 48 032 lidí nemoci covid-19 podlehlo. Naočkovat už se podařilo 4 605 929 Poláků, z toho druhou dávku už dostalo 1 621 287 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků