Hlavní obsah
 

Silně poškozený boeing v Soči přistával dvakrát, sjel do řeky a začal hořet

Nejméně 18 lidí utrpělo zranění při nehodě letadla v jihoruském Soči. Poškozený Boeing 737 ruské společnosti Utair se 170 lidmi na palubě v noci na sobotu při druhém pokusu o přistání na letišti Adler sjel z dráhy do řeky a začal hořet. Všechny osoby na palubě se podařilo evakuovat.

 
Silně poškozený boeing v Soči přistával dvakrát, sjel do řeky a začal hořet

Server listu Kommersant uvedl, že jeden z pracovníků letiště, který nehodě přihlížel, dostal srdeční záchvat, kterému podlehl.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Havarovaný Boeing 737 v Soči

Video: Reuters

Agentura TASS s odkazem na ruské ministerstvo zdravotnictví potvrdila 18 zraněných, včetně tří dětí. Přímo na místě pomáhají lidem psychologové a dorazila i ministryně Veronika Skvorcovová.

Letadlo po sjetí z dráhy vzplálo.

Foto: Social Media, Reuters

Podle úřadů bylo na palubě boeingu 164 cestujících a šest členů posádky. Při sjetí z přistávací dráhy se poškodilo křídlo letounu a vzplál levý motor. Při požáru pak celé křídlo shořelo. Poškozena byla i přední část letadla.

Server britského Daily Mailu uvedl, že lidé museli z letadla vyskákat na křídla a děti shazovali dolů.

Server Kommersant uvedl, že letadlo se pokusilo opětovně přistát poté, co bylo v silném větru poškozeno a už jednou začalo hořet. Požár se podařilo uhasit a poté se piloti chystali na druhý pokus o přistání, dráhu však téměř přeletěli. Zbývající část už nestačila, dráha byla navíc mokrá. Vichr na místě dosahoval až 90 kilometrů za hodinu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků