Hlavní obsah
 

Senior se na Slovensku řítil v protisměru, auta mu jen těsně uhýbala

Na rychlostní silnici R1 u slovenského města Sereď jel v úterý v protisměru třiaosmdesátiletý řidič. Svou riskantní jízdou způsobil nehodu, když se ve snaze vyhnout čelní srážce srazila další tři auta. Nikomu se nic nestalo, škoda na vozidlech dosáhla výše osm tisíc eur (přes 200 tisíc korun). Policie o tom ve čtvrtek informovala na Facebooku.

 
Senior se na Slovensku řítil v protisměru, auta mu jen těsně uhýbala

Řidič volkswagenu opustil rychlostní silnici na nejbližším výjezdu, uvedla slovenská policie na svém facebookovém profilu. Přesto se ho podařilo vypátrat díky tomu, že jeho registrační značku zachytil jeden z protijedoucích řidičů na palubní kameru.

Policisté záběry z kamery spolu s poděkováním řidičům zveřejnili. Je z nich patrné, že zmatený senior svou jízdou v levém pruhu na jednosměrné dvouproudé komunikaci riskoval nejen svůj život, neboť autu v protisměru se překvapení řidiči vyhýbali doslova na poslední chvíli.

Když policisté seniorovi video ukázali, k jízdě v protisměru se přiznal. Není přitom jasné, kolik kilometrů takto třiaosmdesátiletý řidič z města Šaľa jel.

„Policie bude případ řešit ve správním řízení,“ řekla trnavská policejní mluvčí Mária Linkešová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků