Hlavní obsah
Frauke Petryová, předsedkyně strany Alternativa pro Německo (AfD) Foto: Wolfgang Rattay, Reuters

Šéfka německé AfD jednala v Moskvě

Předsedkyně protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) Frauke Petryová jednala v Moskvě s poslanci blízkými prezidentovi Vladimiru Putinovi i s ultranacionalistou Vladimirem Žirinovským.

Frauke Petryová, předsedkyně strany Alternativa pro Německo (AfD) Foto: Wolfgang Rattay, Reuters
Šéfka německé AfD jednala v Moskvě

Petryová se na pozadí spekulací, že by se ruské tajné služby mohly pokusit ovlivnit zářijové volby do německého parlamentu, setkala s předsedou Státní dumy Vjačeslavem Volodinem a jeho zástupcem Pjotrem Tolstým. Mezi dalšími poslanci, s nimiž jednala, byl i ultranacionalista a kritik NATO a západního liberalismu Žirinovskij, jinak politický spojenec Jednotného Ruska prezidenta Putina.

Setkání se uskutečnilo o víkendu, uvedl server Deutsche Welle. Podle zprávy z Dumy se rozhovory týkaly „stranické spolupráce a rozvoje kontaktů mezi mládežnickými organizacemi“.

AfD kritizuje politiku vlády kancléřky Angely Merkelové včetně Berlínem podporovaných sankcí vůči Rusku a stejně jako Národní fronta ve Francii volá po novém sblížení s Moskvou.

Předvolební průzkumy ukazují na to, že by AfD mohla v zářijových volbách získat okolo 11 procent hlasů. V minulých volbách nepřekročila pětiprocentní hranici, takže se do parlamentu nedostala.

V sousední Francii rostou i preference šéfky Národní fronty Marine Le Penové. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků