Hlavní obsah
Bývalý ředitel BBC George Entwistle oznamuje rezignaci. Foto: Andrew Winning , ČTK/AP

Šéf BBC byl ve funkci dva měsíce, odchází s ročním platem 450 000 liber

Generální ředitel britské rozhlasové a televizní stanice BBC George Entwistle, který v sobotu rezignoval kvůli skandálům, dostane roční plat ve výši 450 000 liber, což je v přepočtu asi 13,5 miliónu korun. To pobouřilo konzervativního předsedu kulturního výboru Johna Whittingdala. Chce vědět, proč si BBC myslí, že je to adekvátní.

Bývalý ředitel BBC George Entwistle oznamuje rezignaci. Foto: Andrew Winning , ČTK/AP
Šéf BBC byl ve funkci dva měsíce, odchází s ročním platem 450 000 liber

"Hodně lidí by mohlo být velmi překvapeno, že někdo, kdo byl ve funkci tak krátkou dobu a pak odstoupil za takovýchto okolností, by měl odejít s 450 000 librami z příspěvků koncesionářů," řekl Whittingdale.

I jeho labouristická zástupkyně Harriet Harmanová tvrdí, že je to "neoprávněné".

Trust BBC uvedl, že se na výplatě ročního platu domluvil s Entwistlem v rámci ukončení jeho pracovního poměru. "Odráží to skutečnost, že bude pomáhat BBC s prací, zejména při dvou vyšetřováních (sexuálního zneužívání ze strany Savileho a spol.)," řekl.

Falešné obvinění politika

BBC otřásá aféra s falešným obviněním vysokého konzervativního politika Alistaira McAlpina ze zneužívání dětí. Člověk, který s tvrzením přišel, posléze uvedl, že se zmýlil. Stanice ale informaci odvysílala.

Ředitel BBC George Entwistle přiznal, že v den, kdy se vysílala reportáž, se na televizi nedíval a že nečetl ani článek, který popíral nepravdivá tvrzení v reportáži.[celá zpráva]

Entwistle zrušil pořad Newsnight, který obvinění odvysílal. Tentýž pořad naopak loni neodvysílal relaci, ve které se ukázalo, že bývalý moderátor BBC Jimmy Savile zneužíval mladistvé. [celá zpráva]

Rezignovala šéfka zpravodajství

V pondělí rezignovali na svou funkci i šéfka zpravodajství Helen Boadenová a její zástupce Steve Mitchell. Jejich odchod bude oficiálně potvrzen během několika hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků