Hlavní obsah
Demonstrace odpůrců islamizace v Drážďanech Foto: Fabrizio Bensch, Reuters

S nástupem Pegidy se zdvojnásobilo násilí vůči imigrantům

Od zahájení protestů německého hnutí Pegida, odmítajícího islamizaci, přibylo násilností vůči přistěhovalcům. Podle pondělní reportáže televize ARD se jejich počet více než zdvojnásobil.

Demonstrace odpůrců islamizace v Drážďanech Foto: Fabrizio Bensch, Reuters
S nástupem Pegidy se zdvojnásobilo násilí vůči imigrantům

ARD ve svém politicko-publicistickém pořadu Report Mainz uvedla, že od podzimu loňského roku, kdy se konaly první demonstrace hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida), se více než zdvojnásobil počet útoků proti uprchlíkům a běžencům a jejich ubytovacím zařízením.

Během tří měsíců, které předcházely prvnímu protestu Pegidy z 20. října, bylo v celém Německu zaznamenáno 33 útoků proti migrantům a uprchlíkům. V následujících třech měsících se už vyskytlo 76 takových případů. To je nárůst o 130 procent. Mezi takové činy byly zařazeny různé přečiny sahající od malování hákových křížů až po brutální fyzické napadání cizinců.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Pegida vytvořila atmosféru, která volá po násilí proti migrantům, zvláště pak muslimům. Nárůst násilností vůči slabým o více než 100 procent je pro republiku, pro nás všechny, ostudný,“ řekl televizi expert na pravicový extremismus Hajo Funke. Ten také připomněl podobnost útokům na azylová zařízení z počátku 90. let.

Také z oficiálních statistik Spolkového kriminálního úřadu vyplývá, že loni v listopadu dosáhl počet násilných činů s xenofobním motivem rekordního počtu 63.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků