Hlavní obsah

Ruští vojáci tvrdí, že je nadřízení nutili k prostituci

Ruská armáda prošetřuje nařčení, že její branci v Petrohradu byli nuceni pracovat jako prostituti. Velitelství oddělení ministerstva vnitra tvrzení organizace pro lidská práva Matky vojáků považuje za nepravdivé. Šikana je v ruské armádě častým jevem.

Ruští vojáci tvrdí, že je nadřízení nutili k prostituci

Mluvčí organizace Matky vojáků Ela Poljaková řekla BBC, že v Petrohradu existuje "síť klientů", kteří rádi zaplatí za sex s vojáky. Služebně starší vojáci proto prý nutili mladé brance k prodeji svého těla a následně od nich vydělané peníze vybírali. Organizace Matky vojáků se odvolává na informace rodiče jednoho z branců, který měl být k prostituci nucen.

Pokračuje tak série nařčení, která v posledních měsících poškozují reputaci ruské armády. Na začátku loňského roku museli vojenští vyšetřovatelé v Čeljabinsku řešit případ šikany a zneužívání 18letého Andreje Syčeva. Ostatní vojáci ho zbili tak, že dostal do zmučených nohou gangrénu a lékaři mu byli nuceni amputovat nohy a genitálie. [celá zpráva]

Ještě ani neodezněly zprávy o Syčevově případu, když média informovala o čtyřech vojácích hospitalizovaných v nemocnici v Jekatěrinburgu poté, co byli zbiti svými nadřízenými.

Minulý měsíc se zjistilo, že ve vojenské nemocnici v Petrohradě leží už několik měsíců ve velmi těžkém stavu dvacetiletý Roman Rudakov. Podle ruských médií byl mladík povolán do armády nezákonně - trpí totiž vážným onemocněním krve. Jeho nadřízený byl však přesvědčen, že Rudakov simuluje a opakovaně ho bil. Rudakovovi se nakonec přitížilo a velení rozhodlo o jeho přemístění do nemocnice. Osmdesát kilometrů do léčebného zařízení ale musel ujít pěšky a bez peněz. Do nemocnice se však dostal příliš pozdě. Lékaři mu museli odstranit tenké střevo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků