Hlavní obsah
Zbytky munice před zničenýám domem v Doněcku Foto: Maxim Shemetov, Reuters

Ruští a ukrajinští vojáci se dohodli na společných hlídkách na linii příměří

Ukrajinští a ruští vojáci se dohodli na společném hlídkování podél linie příměří oddělující na Donbasu bojující strany. Oznámila to v pátek ukrajinská agentura Unian s odvoláním na tiskovou zprávu mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Hlídkování má začít 28. prosince.

Zbytky munice před zničenýám domem v Doněcku Foto: Maxim Shemetov, Reuters
Ruští a ukrajinští vojáci se dohodli na společných hlídkách na linii příměří

Dohoda byla uzavřena během čtvrteční schůzky ruských a ukrajinských velitelů ve městě Debalceve za zprostředkování zástupců OBSE, uvedla agentura. Z ukrajinské strany se jednání zúčastnil generálmajor Oleksandr Rozmaznin, ruskou delegaci vedl generálmajor Alexandr Vjaznikov. Jednání v Debalceve byli přítomni rovněž zástupci povstalců z Doněcké a Luhanské oblasti.

Hlídkování se týká celé délky hranic povstaleckých zón. Připraveno je údajně i technické zázemí nezbytné k realizaci monitorovacího programu, čeká se jen na potvrzení dohody o příměří. K němu by mělo dojít na schůzce takzvané kontaktní skupiny, která se má v příštích dnech uskutečnit v běloruském Minsku.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Foto: David Ryneš, Yahoo Maps

Podle dohody ukrajinských a ruských generálů bude linie příměří rozdělena na několik sektorů, kde budou sledování řídit a koordinovat územní monitorovací střediska. První z nich se podle agentury Unian buduje v povstalci ovládaném Doněcku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků