Hlavní obsah
Ruský historik Oleg Sokolov míří k soudu Foto: Anton Vaganov, Reuters

Renomovaný ruský historik zavraždil a rozčtvrtil partnerku. Dostal 12,5 roku

Ruský historik Oleg Sokolov, považovaný za znalce epochy francouzského císaře Napoleona Bonaparteho, dostal u soudu v Petrohradě za vraždu své partnerky 12,5 roku vězení. Její tělo po vraždě rozčtvrtil, uvedla agentura Reuters.

Ruský historik Oleg Sokolov míří k soudu Foto: Anton Vaganov, Reuters
Renomovaný ruský historik zavraždil a rozčtvrtil partnerku. Dostal 12,5 roku

Čtyřiašedesátiletý Sokolov, který svého času přednášel i na pařížské Sorbonně a který je nositelem Řádu čestné legie, se k vraždě už dříve přiznal.

Sokolova loni v listopadu zadržela v Petrohradu policejní hlídka, když opilý spadl do řeky Mojky. Policisté pak v jeho batohu našli ženské ruce a v jeho bytě zbytek těla. U soudu posléze přiznal, že se svou čtyřiadvacetiletou partnerkou a bývalou studentkou Anastasijí Ješčenkovou se pohádal a v afektu ji zabil. Řekl, že měl v plánu se těla zbavit a pak v kostýmu Napoleona veřejně spáchat sebevraždu.

Historik se francouzským vojevůdcem a císařem zabýval stejně jako jeho partnerka. Společně s Ješčenkovou vydali několik odborných článků, Sokolov o Napoleonovi napsal několik knih a jako expert působil při natáčení několika filmů i při rekonstrukcích napoleonských bitev.

Podle médií si už v roce 2008 jedna petrohradská studentka stěžovala univerzitě, že ji Sokolov přivázal k židli, udeřil do tváře a vyhrožoval ocejchováním rozžhaveným železem, protože jej chtěla opustit. Renomovaná univerzita žádné kroky vůči historikovi nepodnikla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků