Hlavní obsah

Rusko pozastavilo dodávky plynu na Kavkaz

Rusko pozastavilo dodávky zemního plynu do Arménie a do kavkazských republik Ingušska a Severní Osetie kvůli obavám z teroristických útoků na tamní plynovody. Oznámila to v pondělí agentura ITAR-TASS.

Rusko pozastavilo dodávky plynu na Kavkaz

Na plynovodu do Arménie, který vede přes Severní Osetii a Ingušsko, byly v neděli v noci objeveny nálože a miny. Dnes by měly být zneškodněny, uvedly bez dalších podrobností ruské agentury. "Kvůli tomu bylo rozhodnuto pomalu snížit objem plynu, kterým plynovody napájejí Ingušsko, Severní Osetii a Arménii," sdělil mluvčí ingušského ministerstva pro mimořádné situace s tím, že budou dodávky zcela zastaveny.

Mluvčí arménské pobočky ruského monopolního dodavatele Gazpromu řekla, že dodávky byly přerušeny, ale že domácí spotřeba nebude dotčena, protože dostatek zemního plynu je v zásobnících.

Zástupce vlády Ingušska, na něhož se odvolává agentura ITAR-TASS, sdělil, že bezpečnostní síly republiky už zcela odminovaly plynovod, který směřuje do gruzínského Tbilisi.

Severní Osetie hraničí s Čečenskem a Ingušskem a tato kavkazská oblast je od válek, které Rusko vedlo v Čečensku na sklonku století, notoricky známa útoky islamistických povstalců na ruské cíle.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků