Hlavní obsah
Agenti FSB v akci (záběr z Petrohradu) Foto: Reuters

Ruská tajná služba FSB zlikvidovala dva teroristy

Ruská tajná služba FSB zabila ve Vladimirské oblasti ve středu evropské části Ruské federace dva lidi ze Střední Asie, kteří byli podezřelí, že připravovali teroristický útok a byli v kontaktu s lidmi verbujícími bojovníky do řad zahraničních radikálních islamistických organizací. Agenti je zabili, protože se bránili zatčení, uvedla ve středu agentura Interfax.

Agenti FSB v akci (záběr z Petrohradu) Foto: Reuters
Ruská tajná služba FSB zlikvidovala dva teroristy

„Příslušníci FSB ve Vladimirské oblasti neutralizovali během zatýkání dva občany zemí Střední Asie, když se bránili zbraněmi,“ uvedla FSB v oficiálním prohlášení s tím, že jeden občan byl narozen v roce 1991 a druhý v roce 1987.

Agenti při prohledávání místa, kde se dvojice nacházela, našli součásti na výrobu improvizovaných náloží, útočnou pušku AK-47, pistoli Makarova a munici.

Tajná služba dodala, že „tyto osoby byly v kontaktu s verbíři mezinárodních teroristických organizací a projevily zájem o technologii výroby improvizovaných výbušných zařízení a daly najevo, že jsou připraveny spáchat teroristický útok na území Ruska“.

Příslušníci FSB neutrpěli žádnou ztrátu. Tajná služba neuvedla národnost zabitých ani to, pro jakou organizaci verbíři pracovali.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků