Hlavní obsah
Muž zraněný při výbuchu v minském metru Foto: Anton Motolko , Reuters

Rodinám běloruských atentátníků hrozí lynčování

Rodinám lidí podezřelých ze spáchání atentátu na minské metro, hrozí lynčování. Museli se uchýlit pod ochranu běloruské policie. Podle minského tisku neznámí útočníci napadli několik domů v běloruském Vitebsku. Ruský zpravodajský server v pondělí zveřejnil jména a adresy údajných atentátníků.

Muž zraněný při výbuchu v minském metru Foto: Anton Motolko , Reuters
Rodinám běloruských atentátníků hrozí lynčování

Policie oznámila, že jména údajných pachatelů oznámí až po vznesení obvinění, ale v ruském tisku se objevila už v pondělí. Podle zpravodajského serveru Life News jsou hlavními pachateli pětadvacetiletí vitebští zámečníci Dzmitryj Kanavalav a Vladz Kavaljov a další podezřelý, osmadvacetiletý muž jménem Mjadzvedzev.

Trhavinu prý vyrobili ve sklepní laboratoři v panelovém domě, kde žili. Do Minska se přestěhovali několik měsíců před atentátem.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

Výbuch v běloruském metru zabil 12 lidí

Video: Reuters

Na byty jejich příbuzných ve Vitebsku v pondělí kamením zaútočil dav neznámých lidí, kteří vytloukli několik oken. Dalším škodám zabránila policie, která později obyvatele napadených bytů odvezla na bezpečné místo.

Krátce po atentátu z minulého pondělí ve stanici metra Okťabrskaja v Minsku, kde na následky útoku zahynulo 13 lidí a téměř 200 bylo zraněno, policie oznámila zadržení pěti podezřelých, z nichž tři se na útoku bezprostředně podíleli a k činu se přiznali.[celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků