Hlavní obsah
Německá policie na dálnici A2. Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz

Řidič kamiónu střílel roky po autech, chtěl dát šoférům za vyučenou

Osmapadesátiletý řidič kamiónu přiznal před soudem v německém Würzburgu, že několik let střílel na dálnicích ze vzteku po ostatních autech. Jejich šoférům prý chtěl „dát za vyučenou“ kvůli tomu, jak se chovali za volantem. Podle vyšetřovatelů celkem vypálil na ostatní vozy za dobu pěti let přes 700 kulek.

Německá policie na dálnici A2. Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz
Řidič kamiónu střílel roky po autech, chtěl dát šoférům za vyučenou

Série stovek záhadných výstřelů na německých dálnicích léta nedávala vyšetřovatelům spát. Obviněný střílel ze své kabiny na ostatní. Tři lidé přitom byli zraněni. V nejvážnějším případě úlomky projektilu trefily jednu ženu do krku.

Řidič v pondělí prostřednictvím svého obhájce zdůraznil, že nikdy nestřílel přímo na kabiny vozů nebo do nich. "Jsem si vědom, že mé konání je pro nezasvěcené zcela nepochopitelné," připustil muž.

Vrchní státní zástupce Boris Raufeisen muže obvinil z pokusu o vraždu v pěti případech, kdy si prý řidič lehkomyslně zahrával s životy svých terčů.

„Válka na dálnici”

Obžalovaný uvedl, že mu vadilo především chování zahraničních řidičů. Kromě toho byl údajně několikrát přepaden. Hovořil o „válce na dálnici” a potvrdil, že mu šlo o zadostiučinění a spravedlnost. Oběti prosil o odpuštění.

Muž údajně sáhl po zbrani ve více než 700 případech, konkrétní obvinění padlo ve 171 z nich. Používal dvě zbraně s protihlukovými tlumiči vlastní výroby, včetně nebezpečné devítimilimetrové zbraně.

Řidič, jenž byl zadržen loni, byl kromě jiného obžalován z ublížení na těle, nedovoleného držení zbraně, poškození cizí věci a ohrožení silničního provozu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků