Hlavní obsah

Řecká policie zadržela auto s 41 migranty, dusili se v mrazicím voze

Řecká policie zadržela v pondělí na severovýchodě země kamion, v jehož nákladním prostoru bylo 41 migrantů. Žádný z nich nebyl vážně zraněn, 15 běženců ale skončilo v nemocnici, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní server Xanthinews. Nákladní vůz zastavila policie při dálniční kontrole nedaleko města Xanthi.

Řecká policie zadržela auto s 41 migranty, dusili se v mrazicím voze

„Uvnitř nákladního prostoru bylo nedýchatelno, a proto je pravděpodobné, že by migranti nepřežili dlouhou cestu do Soluně,“ citoval místní server domněnku policie. Zatím ale není potvrzeno, kam vůz směřoval, ani odkud jel. Podle místních médií přijel nejspíš z Turecka a šlo o mrazící vůz, který neměl zapnuté chlazení.

Dosud není potvrzena ani národnost migrantů, podle místních médií jde zřejmě o Afghánce a o samé muže ve věku 20 až 30 let. Řidič vozu byl zadržen, podle nepotvrzených informací je to mladý Gruzínec.

Řecká policie tak zabránila "další tragédii", uvedla řecká média, která v této souvislosti připomněla případ z minulého měsíce z Británie, kde bylo nalezeno v kamionu na jihovýchodě Anglie 39 mrtvých, zřejmě rovněž migrantů. Všichni pocházeli z Vietnamu, zřejmě šlo o lidi z chudých oblastí, kteří měli být v Británii využiti k těžkým pracím.

Vietnamská policie zadržela v souvislosti s jejich smrtí osm lidí, podezírá je z obchodování s lidmi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků