Hlavní obsah
Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Alexander Zemlianichenko, Reuters

Putin dorazil na Krym na schůzku bezpečnostní rady

Ruský prezident Vladimir Putin se v pátek vydal na anektovaný Krym. Podle ruských médií se v důsledku nedávného incidentu na hranicích s Ukrajinou účastní schůzky bezpečnostní rady.

Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Alexander Zemlianichenko, Reuters
Putin dorazil na Krym na schůzku bezpečnostní rady

Je to nejméně pátá návštěva Putina na poloostrově za dva roky od anexe. Ruský prezident se kromě schůzky bezpečnostní rady sejde s místními představiteli a zavítá i na mezinárodní sjezd mládeže, uvedla agentura RIA Novosti.

Ve čtvrtek bylo na Krymu a v Černém moři zahájeno ruské cvičení, zaměřené na logistické operace pozemních a námořních sil. V Černém moři jednotky procvičují záchranu hořících plavidel a pomoc poškozeným válečným lodím a ponorkám, uvedla ČTK.

Na pozemním cvičišti Opuk na východním cípu Krymu armádní brigáda nacvičuje podporu výsadku námořní pěchoty a materiálně technického zabezpečení vojsk.

Foto: ti, Právo/Novinky

Na Krym na přelomu prvního a druhého srpnového týdne podle ruské strany pronikly dvě skupiny ukrajinských sabotérů. Při dvou přestřelkách byli zabiti ruský voják a agent tajné služby FSB, uvedla Moskva. Putin obvinil ukrajinskou vládu, že sahá po teroru, ukrajinský prezident Petro Porošenko odmítl, že by šlo o vládní akci a ruská obvinění označil za nesmyslná a cynická.

Porošenko pak uvedl do stavu nejvyšší bojové pohotovosti jednotky v oblastech u Krymu, zatímco Rusové na Krymu rozmístili nejmodernější systém protivzdušné obrany S-400 Triumf. [celá zpráva]

Související téma:

Krym

Foto: Profimedia.cz

Média v posledních upozorňují také na stahování velkého počtu ruských sil k ukrajinské hranici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků