Hlavní obsah
Dieudonné Foto: Profimedia.cz

Provokatér Dieudonné se cítí být vrahem Židů

Francouzská justice začala vyšetřovat podezření, že francouzský humorista a provokatér Dieudonné tvrzením, že soucítí s pátečním vrahem čtyř Židů, podpořil terorismus a antisemitismus. Rozporuplný 48letý umělec byl za antisemitismus v minulosti několikrát odsouzen.

Dieudonné Foto: Profimedia.cz
Provokatér Dieudonné se cítí být vrahem Židů

„Vězte, že tento večer, co se mě týče, se cítím být Charlie Coulibaly,” napsal podle AFP na Facebooku Dieudonné v narážce na slogan „Jsem Charlie”. Právě touto větou lidé ve Francii i jinde ve světě vyjadřují solidaritu s pařížskou redakcí satirického týdeníku Charlie Hebdo. Ta byla ve středu terčem krvavého útoku dvou ozbrojenců.

Dieudonné slogan spojil se jménem třetího atentátníka Amedyho Coulibalyho, který při vlastním samostatném útoku zabil čtyři Židy v košer obchodu v Paříži. [celá zpráva]

Satirik,  který je synem Francouzky a Kamerunce, dlouho aktivně vystupoval proti rasismu. Později se ale začal stýkat s představiteli krajní pravice a přicházel v samostatných vystoupeních s projevy, které napadaly Židy. Čelil několika žalobám a šestkrát byl usvědčen z projevů nenávisti vůči Židům.

Nejznámější je jeho obrácené hajlování, tzv. quenelle.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků