Hlavní obsah
Akce Pegidy se v Drážďanech zúčastnilo devět tisíc lidí. Foto: Jens Meyer, ČTK/AP

Protiislámskému hnutí Pegida v Drážďanech zase roste podpora

Více než 9000 lidí se v pondělí zúčastnilo takzvané večerní procházky Drážďanami, kterou zorganizovalo hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida). Informovala o tom německá média. Minulé pondělí se akce Pegidy namířené proti imigrantům zúčastnilo kolem 7500 lidí.

Akce Pegidy se v Drážďanech zúčastnilo devět tisíc lidí. Foto: Jens Meyer, ČTK/AP
Protiislámskému hnutí Pegida v Drážďanech zase roste podpora

Demonstranti se v pondělí sešli na náměstí Neumarkt v centru saské metropole. Řada z nich nesla v rukou německé vlajky či transparenty. Nápis na jednom z nich obviňoval kancléřku Angelu Merkelovou z "genocidy německého lidu".

"Máme právo na svou německou vlast a svou německou kulturu," řekl agentuře AFP jeden z protestujících. Až na válečné uprchlíky by podle něj měli zemi opustit všichni muslimové. "Nejsem pravičák, ale mám strach," uvedl další z účastníků "večerní procházky". "Myslím jen na své děti a svá vnoučata," dodal.

Během akce z pódia k účastníkům promluvil také jeden ze zakladatelů hnutí Pegida Lutz Bachmann, kterého německé úřady v pátek obvinily z podněcování k nenávisti vůči imigrantům. Dopustil se ho údajně tím, že před rokem označil uprchlíky a další žadatele o azyl za "dobytek" a "odpad". Bachmann v pondělí demonstrantům řekl, že se obviněním "nenechá umlčet".

Pegida už téměř rok pořádá v Drážďanech demonstrace proti údajné islamizaci a přistěhovalcům. V dobách její největší slávy se protestů účastnilo až 25 tisíc lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků